Στο πλαίσιο της ενέργειας «Ο κόσμος μας εσύ», το Σεπτέμβριο του 2011 η COSMOTE κάλεσε τον κόσμο να καταθέσει τη δική του ιδέα για το πώς μπορούμε να κάνουμε τον κόσμο γύρω μας καλύτερο. Παράλληλα με το ευρύ κοινό, η COSMOTE ζήτησε και από τους εργαζόμενούς της να μοιραστούν με τη εταιρεία τη δική τους ιδέα.
Η επιθυμία της Γεωργίας Αγουρίδη, στελέχους του Τμήματος Διαχείρισης Δικτύου της COSMOTE στην Πάτρα, να γεμίσει με παιχνίδια μια κλινική για παιδιά είναι η πρώτη ιδέα εργαζόμενου της εταιρείας που γίνεται πραγματικότητα. Η COSMOTE, με τη συνδρομή της Γεωργίας και άλλων εργαζομένων, πρόσφερε χαρά στα παιδιά του Καραμανδάνειου Νοσοκομείου Παίδων Πατρών.
Η ιδέα της Γεωργίας ξεχώρισε ανάμεσα σε περίπου 350 ιδέες που πρότειναν οι εργαζόμενοι της COSMOTE από όλη την Ελλάδα. Ακόμη περισσότερες επιθυμίες των ανθρώπων της εταιρείας για ένα καλύτερο κόσμο θα γίνουν πραγματικότητα μέσα στο 2012.