Η Ημέρα Καριέρας του MBA International έχει καθιερωθεί ως μια από τις πιο επιτυχημένες εκδηλώσεις καριέρας, κατά τη διάρκεια της οποίας πραγματοποιούνται συνεντεύξεις των φοιτητών και αποφοίτων του Προγράμματος MBA International με εκπροσώπους από περισσότερες εταιρειών από την Ελλάδα και το εξωτερικό.
Στη φετινή διοργάνωση συμμετείχαν περισσότεροι από 100 φοιτητές και απόφοιτοι και συνολικά 36 εταιρείες που δραστηριοποιούνται στους κλάδους του λιανικού εμπορίου, των καταναλωτικών προϊόντων, της πληροφορική και των τηλεπικοινωνιών, των τροφίμων-ποτών-αναψυκτικών, της επιλογής, αξιολόγησης και διαχείρισης προσωπικού, της υγείας και των φαρμάκων, των τραπεζών και των συμβουλευτικών υπηρεσιών.
Την εκδήλωση φέτος υποστήριξαν οι εταιρείες Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος Α.Ε., Mondelez International, Πλαίσιο Computers και Robert Bosch S.A. (Χρυσοί Υποστηρικτές), ενώ χορηγοί επικοινωνίας είναι οι kariera.gr, ΚΕΡΔΟΣ και skywalker.gr.