Στην Ημερίδα του Δήμου Αμαρουσίου που διοργανώθηκε, στις 4 Ιουνίου 2010, με θέμα: «Σχέδιο δράσης του Δήμου Αμαρουσίου για Ενεργειακά Πράσινες Προμήθειες, Ενημέρωση και Κινητοποίηση Πολιτών και Ενδιαφερομένων», παρευρέθη ο κ. Προκόπης Γαβριήλ, από την Υπηρεσία Περιβαλλοντικών Θεμάτων της Τράπεζας Πειραιώς.
Προσεγγίζοντας το σκοπό της Ημερίδας, που ήταν η Δημόσια Διαβούλευση του Σχεδίου Δράσης του Δήμου Αμαρουσίου αναφορικά με τις πράσινες προμήθειες, ο κ. Προκόπης Γαβριήλ, παρουσίασε το πρόγραμμα GREEN banking4Life και τις Πράσινες Προμήθειες στην Τράπεζα Πειραιώς.
Παρακάτω επισυνάπτεται η παρουσίαση του κ. Γαβριήλ με θέμα: «Πράσινες Προμήθειες στην Τράπεζα Πειραιώς».
Παρουσίαση κ. Προκόπη Γαβριήλ,Υπηρεσία Περιβαλλοντικών Θεμάτων της Τράπεζας Πειραιώς, με θέμα: «Πράσινες προμήθεις στην Τράπεζα Πειραιώς»Λήψη
Παρουσίαση κ. Προκόπη Γαβριήλ,Υπηρεσία Περιβαλλοντικών Θεμάτων της Τράπεζας Πειραιώς, με θέμα: «Πράσινες προμήθεις στην Τράπεζα Πειραιώς»Λήψη