Το 1ο πιστοποιημένο με τη σφραγίδα της TÜV AUSTRIA HELLAS Boutique Hotel στη Φολέγανδρο είναι γεγονός και δεν μπορεί να είναι άλλο από το ξενοδοχείο Ανεμόμυλος Boutique Hotel!
Πρωτοάνοιξε το 1993 από τον κ. Δημήτρη Πατέλη, ο οποίος ερωτεύτηκε τη Φολέγανδρο και θέλησε να μοιραστεί με τον κόσμο την ομορφιά της. Μέχρι και σήμερα η μικρή αυτή οικογενειακή επιχείρηση, στην άκρη του γκρεμού της Χώρας, προσφέρει στον επισκέπτη το τέλειο σκηνικό για τις πολύτιμες διακοπές του, υπόσχεται να παρέχει μία μοναδική και διαφορετική εμπειρία διαμονής.
Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το σήμα «BoutiqueHotel», μπορείτε να δείτε εδώ.