Από 30 Απριλίου έως 4 Μαΐου διοργανώθηκε στην Τεχνόπολη του Δήμου Αθηναίων το Athens Science Festival, το πρώτο φεστιβάλ επιστήμης που γίνεται στην Αθήνα. Στα πλαίσια των προγραμμάτων Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης, η ΔΕΠΑ ενίσχυσε το φεστιβάλ και προσέφερε ελεύθερη πρόσβαση στις εκδηλώσεις του, καθώς και προγραμματισμένες ξεναγήσεις στα παιδιά των δομών που υποστηρίζει, όπως η Praksis, το ΚΥΑΔΑ, τα παιδικά χωριά SOS, το ένας κόσμος, ένα παιδί και η Αγκαλιά.
![](https://globalsustain.org/wp-content/uploads/2021/09/1020.jpg)
ESG/Sustainability