Από την Τρίτη, 29 Νοεμβρίου 2011, η PressiousArvanitidis, η μόνη πιστοποιημένη κατά FSC® εταιρεία γραφικών τεχνών και εκτυπώσεων στην Ελλάδα, επικοινωνεί με το κοινό στο οποίο απευθύνεται, μέσω της νέας της εταιρικής ταυτότητας και καλεί τις εταιρείες – συνεργάτες της να κάνουν «Print your mind», να μεταφέρουν και να τυπώσουν στο χαρτί ό,τι έχουν στο μυαλό τους.
Η νέα εταιρική ταυτότητα αποτελεί την αντανάκλαση μιας διαδικασίας restructuring που έχει ξεκινήσει τα τελευταία χρόνια στην PressiousArvanitidis, διαδικασίας απόλυτα συμμετοχικής για τα στελέχη της. Παράλληλα, η εταιρεία αποσκοπεί στο να επικοινωνήσει τη διαδικασία αυτή σε μεγάλο αριθμό και εύρος stakeholders μέσω μιας σειράς δράσεων, όπως ενέργειες direct marketing ή έρευνες ικανοποίησης, αφού ως απόλυτα πελατοκεντρική, η νέα φιλοσοφία της έχει εμπνευστεί κι έχει υλοποιηθεί προς χάριν των πελατών και συνεργατών της.
«Print your mind» λοιπόν στην PressiousArvanitidis ή «Print your green mind» με τον μοναδικό στην Ελλάδα πιστοποιημένο κατά FSC®, φιλικό προς το περιβάλλον τρόπο.